Küsimus:

Tere!

Võtsin kaks pool nädalat tagasi Viljandi mnt. varjupaigast, väidetavalt, 7 kuuse segaverelise koera. Iseloomult pigem arglik ja ei usalda võõraid, alandlik. Paari päeva eest oli intsident, kus koer magas voodi kõrval vaibal ning kui elukaaslane soovis magamistuppa siseneda, hakkas koer urisema ning haukuma. Ning nii oli mitu korda. Otsustasime, et rohkem koera magamistuppa ei lase. Peale seda hakkas koer magamistoa ukse taga magama, oma tavapärase diivanil magamise asemel.

Koer käib minuga tööl kaasas. Kaastöötajate suhtes pole varem agressiivne olnud ning pigem on omaette vaikselt laua all magamas. Ühel õhtul, kui tuli koristaja kontorit koristama, kui koer mul jalgade juures magas, ning kui koristaja oli mul selja taga, siis koer ründas.

Siit ka minu küsimus, kas ma saan midagi teha, et see asi paraneks, või on koer pöördumatult traumeeritud?

Kõike head soovides,
Heily-Helen

Vastus:


Tere,

Mina soovitan näidata koera käitumisspetsialistile. Kaitsekäitumine võib olla kaasasündinud või tekkinud peale traumat. Olenevalt sellest tuleb käituda erinevalt,  see et koer hakkas teid kaitsma on juba edasiminek. Koer muutus julgemaks ja teie kõrval tunneb ennast turvalisemalt. Kindlasti peaks koeraga minema individuaaltrenni.

Alla Petrova