Küsimus:


Tere

Kirjutan seoses murega, et koeral olnud pikalt kõõm. Karva vahetusel paistab see veel rohkem välja. Olen pikalt andnud lõheõli. Krõbinad on Brit Premium, tihti saab liha (toorelt ja keedetult/praetult) ning konserve. Ennast sügab tihti, aga mitte meeletult. Nahal kärnasid, paljaid ning punaseid laike ei ole täheldand. Koer on tubane.

Ta on emane, keskmise karvaga (aluskarv pm olematu) segavereline koer. Kuidas Te hindate olukorda? Kas pean laskma arstil vereanalüüsi teha või midagi muud? Kas saan midagi veel ise proovida?


Vastus:


Tere,

Lõheõli on tõesti esimene vahend, mida sellises olukorras kasutatakse. Kui olete juba andnud kuu aega või kauem ja mingit muutust ei ole märgata, siis see üksinda ilmselt ei aita. Vahel on abi ka niisutavast šampoonist ja/või palsamist. Neid saab loomakliinikutest. Võib proovida ka lõheõliga sarnaselt toimivaid preparaate (Dermcent, Allerderm). Neid ei anta suu kaudu vaid tilgutatakse turjale (täpilahused).

Kõige õigem muidugi oleks koera näidata nahahaigustega tegelevale loomaarstile. Kilpnäärme alatalitlus võib alata kõõmendusega. Selle diagnoosimine toimub vereproovi abil. Allergia puhul on pigem küll esmaseks sümptomiks sügelus, aga võib esineda ka sellises vormis, et algul on kõõm ja tugevam sügelus lisandub hiljem. On veel ka mitmeid haruldasemaid nahahaigusi, mis kulgevad intensiivse kõõmatekkega.

Meie kliinikus tegeleb nahahaigustega loomaarst Inessa Zaitseva.

Lugupidamisega
loomaarst Tiina ToometTagasi